Ämnen:
SO (år 1-3)
·
Årskurs:
2
Vad kostar en liter mjölk?Hur kan vi betala för olika varor och tjänster?Vi kommer att arbeta med pengar, vad man kan använda dem till, deras värde och olika betalningssätt.
Åsaskolan F-2, Kungsbacka Förskola & Grundskola - slutgallrad · Senast uppdaterad: 18 september 2017