Skolbanken – inspiration och utveckling från hela landet

Skala głośności i motywy

Skapad 2016-01-17 13:39 i Bruksskolan Munkedal
Grundskola 6 Matematik
Co myślisz, gdy słyszysz tytuł?

Co to jest rzeczywiście te pojęcia w matematyce temat?

Wiesz już wiele obiektów geometrycznych, takich jak prostokąty i kostki. Ale co to naprawdę znaczy, gdy obiekty są dwuwymiarowe i trójwymiarowe?

Co jest naprawdę pojęcie objętości i jak się określa głośność obiektu?

Można spotkać w różnych jednostkach wagi kg, Hg, G, ale również l, DL, cl, ml.

Jak jest skala różnych przedmiotów?

Jakie strategie można użyć podczas rozwiązywania problemów?

Innehåll

Zdolności Dążymy do

formułowania i rozwiązywania problemów przy użyciu matematyki i oceny wybranych strategii i metod,
  wykorzystywać i analizować pojęć matematycznych i relacji między pojęciami,
  wybrać i stosować odpowiednie metody matematyczne do wykonywania obliczeń i rozwiązywania rutynowych zadań,
  prowadzić, a następnie rozumowania matematycznego, a
  używać wyrażeń matematycznych o tym mówić, i twierdzą, zagadnień, obliczeń i wniosków.

Wymagania wiedza

Studenci mogą rozwiązywać proste problemy źrenicy bliskie sytuacje w sposób zasadniczo funkcjonalnej wybierając i stosując strategie i metody z jakimś adaptacji do natury problemu.
Studenci mogą rozwiązywać proste problemy źrenicy bliskie sytuacji w stosunkowo efektywny sposób, wybierając i stosując strategie i metody stosunkowo dobrej adaptacji do natury problemu.
Studenci mogą rozwiązywać proste problemy źrenicy bliskie sytuacji w sposób efektywny, wybierając i stosując strategie i metody dobrej adaptacji do natury problemu.
Opisując podejście i rozumowanie na temat uczciwości
Uczniowie opisują podejście w sposób zasadniczo funkcjonalny i prosty i do pewnego stopnia uzasadnione argumenty o wynikach zasadności w odniesieniu do sytuacji problemowej i może pomóc, aby dać pewne sugestie na temat alternatywnych rozwiązań.
Uczniowie opisują podejście w stosunkowo sprawnie i rozwiniętym i stosunkowo dobrze założony wnioskowania o zasadności wyników w stosunku do sytuacji problemowej i może dać kilka wskazówek na temat alternatywnych rozwiązań.
Uczniowie opisują podejście do dobrze funkcjonującego i dobrze rozwiniętą i dobrze uzasadnionej wnioskowania o zasadności wyników w stosunku do sytuacji problemowej i może zasugerować alternatywnych podejść.

Używanie pojęć matematycznych
Student ma podstawową wiedzę z zakresu pojęć matematycznych i pokazuje go wykorzystując je na znane mi tematy w ogólnie skuteczny sposób.
Uczniowie mają dobrą znajomość pojęć matematycznych i pokazuje go wykorzystując je na znane mi tematy w stosunkowo efektywny sposób.
Uczniowie posiadają bardzo dobrą znajomość koncepcji matematycznych i przedstawia go za pomocą ich w nowych zastosowaniach, w efektywny sposób.
Wyrażenia matematyczne
Student może również opisywać różne koncepcje za pomocą wyrażeń matematycznych w ogólnie skuteczny sposób.
Student może również opisywać różne koncepcje za pomocą wyrażeń matematycznych w stosunkowo efektywny sposób
Student może również opisywać różne koncepcje za pomocą wyrażeń matematycznych w sposób efektywny.
Przełączanie ekspresję i rozumowania na temat koncepcji relacji
W opisach student może przełączać się między różnymi formami ekspresji oraz wprowadzenie prostej dyskusji, jak koncepcje związane ze sobą.
W opisach student może przełączać się między różnymi formami ekspresji i może być rozszerzony na rozumowanie jak koncepcje związane ze sobą.
W opisach student może przełączać się między różnymi formami ekspresji i przynieść dobrze rozwiniętą argumentację na temat pojęcia odnoszą się do siebie.

Studenci mogą wybrać i zastosować w zasadzie funkcjonalnych metod matematycznych z pewnym dostosowaniu do kontekstu dokonać prostych obliczeń i rozwiązywania prostych zadań z arytmetyki, algebry, geometrii, prawdopodobieństwa, statystyka, regresja i zmienić z zadowalającymi wynikami.
Student może wybrać i używać odpowiednich technik matematycznych przy stosunkowo dobrej adaptacji do kontekstu do prostych obliczeń i rozwiązywania prostych zadań z arytmetyki, algebry, geometrii, prawdopodobieństwa, statystyka, regresja i zmienić z dobrymi wynikami.
Student może wybrać i używać odpowiednich i skutecznych metod matematycznych z dobrej adaptacji do kontekstu do prostych obliczeń i rozwiązywania prostych zadań z arytmetyki, algebry, geometrii, prawdopodobieństwa, statystyka, regresja i zmienić z bardzo dobrymi wynikami.


Student potrafi wyjaśnić i omówić procedurę w sposób zasadniczo funkcjonalnej, a następnie wykorzystuje się zdjęcia, symbole, tabel, wykresów i innych wyrażeń matematycznych z pewnym dostosowaniu do kontekstu.
Student potrafi wyjaśnić i omówić procedurę w odpowiedni sposób, a następnie za pomocą obrazów, symboli, tabel, wykresów i innych wyrażeń matematycznych w stosunkowo dobrej adaptacji do kontekstu.
Student potrafi wyjaśnić i omówić procedurę w odpowiedni i skuteczny sposób, a następnie wykorzystuje się zdjęcia, symbole, tabel, wykresów i innych wyrażeń matematycznych z dobrej adaptacji do kontekstu.


Ołów i postępuj rozumowanie matematyczne
Prezentacje i dyskusje, studenci mogą zachować i przestrzegać rozumowania matematycznego poprzez zadawanie pytań i wyrażania odpowiedzi na matematycznych argumentów w sposób, który w pewnym stopniu argumenty przodu.
Prezentacje i dyskusje, studenci mogą zachować i przestrzegać rozumowania matematycznego poprzez zadawanie pytań i wyrażania odpowiedzi na matematycznych argumentów w sposób, że argumenty, do przodu.
Prezentacje i dyskusje, studenci mogą zachować i przestrzegać rozumowania matematycznego poprzez zadawanie pytań i wyrażania odpowiedzi na matematycznych argumentów w sposób, że argumenty, do przodu i do pogłębienia i poszerzenia ich.

Jak pracujemy?

Będziemy pracować w sposób masz w zwyczaju, a mianowicie;
Krótki przegląd okolicy, zadania, lub większy pytanie
Zadaniem indywidualnie lub w parach
wspólna dyskusja w klasie, gdzie powinieneś być przygotowany, aby pokazać, jak myślałem (parsituationer!)
Treningi Exit, aby zobaczyć to, czego nie zrozumiał lekcji i co musimy trenować więcej na

oszacowanie

To ocenimy w matematyce;
co można pokazać w trakcie sesji roboczych; zarówno indywidualnie, w parach, a także w mowie i piśmie
można pokazać paszporty wyjścia

Beröm eller ge feedback på det här materialet genom att skriva en kommentar här: