Varför kostar en studentskyllt 250 kr på handels? Vem bestämmer hur mycket det ska kosta och hur går det till när vi sätter ett pris på en produkt.
Ljungbergsgymnasiet, Borlänge · Senast uppdaterad: 4 maj 2020
Innehåller inga läroplanspunkter
Innehåller inga matriser